DSG zet eerste Energie-hub Utrecht op

Gisteren is door DSG de handtekening gezet onder een uniek groepscontract met netbeheerder Stedin en onze buren op Lage Weide in Utrecht. Met een druk op de knop is de eerste Energie-hub van de provincie Utrecht een feit!

Met deze energie-hub kunnen we makkelijker capaciteit uitwisselen met onze eigen aansluitingen op de Uraniumweg en de buren en voorkomen we overbelasting van het stroomnet. Voor ons distributiecentrum op ILW Parkmanagement Lage Weide betekent dat concreet dat we de energie van onze zonnepanelen beter kunnen benutten en straks ons laadplein voor elektrische vrachtwagens kunnen gebruiken.

Hiervoor werken we nauw samen met de buren. C. van Heezik kan met onze zonnestroom het vrieshuis een paar graden kouder koelen, zodat wij even later onze heftrucks en vrachtwagens kunnen opladen. Ook Picnic Technologies en Platra B.V. doen mee en ook andere buren willen graag meedoen.

Dankzij deze Energie-hub kunnen wij blijven investeren in de elektrificatie van ons bezorgtransport: we hebben eind dit jaar 9 elektrische trucks rijden. Zo kunnen onze klanten blijven bouwen in de steden waar volgend jaar zero-emissiezones voor vracht- en bestelauto's worden ingevoerd.

Vorige
Vorige

Lancering Sustainabuild Collective: één heldere benchmark voor duurzame producten en materialen 

Volgende
Volgende

DSG verduurzaamt verder met Gedragscode voor Zakelijke Partners